D.A.D.

DADKapela D.A.D. vydala v roce 1997 demáč „New Life Form“ a hned následující rok druhé demo „…and Once We Will Get Lost“, které se podle letáku nese ve vlnách progresivního gothic doom metalu. Poté se mi zdálo, že se po kapele trochu slehla země. O tom, že to tak není mě přesvědčoval Milan „Dýža“ Pařík.

Co přesně znamená váš název D.A.D.? Slyšel jsem cosi o jménu „Děti Atomové Doby“ a punkové minulosti. Rozvedeš to trochu?
Ahoj, zdravím čtenáře R.U.M.. Zkratka D.A.D. neznamená vůbec nic. prostě jenom D.A.D.. Jinak jsi slyšel dobře. V roce 93 jsme měli punkrockovou kapelu Děti Atomové Doby. Natočili jsme dvě dema „Chemický útok (93)“ a „Hanba lidí (94)“.

Jak pohlížíte na váš první demosnímek? A jak obstojí v porovnání s druhým „…and Once We Will Get Lost“?
S naším prvním demosnímkem jsme velice spokojení i když by se tam dalo něco upravit, ale to je tak pomalu vždycky. A jak uspěje, to záleží na posluchačích.

Každé demo jste nahrávali v jiném studiu (Megasound a Poličná). Jak zhodnotíte nahrávání a přístup v každém z nich?
Ano, to je pravda. Studio Poličná je mnohem lepší než Megasound. Mají tam za prví šestnáctistopák, lepší vybavení, ale nechci říct, že studio Megasound stojí za hovno, to né.

Zpěvačka Petra Vybíralová figuruje na „…and Once We Will Get Lost již jen jako host. Není to trochu škoda?
Škoda to je, ale můžem být rádi, že alespoň jako host. Petra je strašně zaneprázdněná a tak jí děkujem aspoň za to, že je s náma ve studiu.

Čí byl ten skvělý nápad zařadit jako outro na první demáč hudbu ze seriálu „Dobrodružství kriminalistiky“? Zajímá se někdo z vás o činnost detektivů a policajtů?
Nápad to byl můj. Nejde spíš o práci detektivů a policajtů, ale o to, že to je perfektní hudba a tak jsme to tam dali.

Zajímalo by mě, kde berete inspiraci k textům? Bude nadále převažovat čeština nebo angličtina?
To byses (fuj v originále Šouda napsal by jses, fuj, fuj, fuj -pozn. Gory) musel zeptat bráchy, protože texty píše on. Jinak nadále budeme zpívat jak česky, tak i anglicky.

Jak probíhala spolupráce s Blackiem? Budete s ním udržovat spolupráci i nadále?
S Blackiem se nám spolupracovalo perfektně, byla sranda a hlavně je to profík. Jeho kapely jsou v pohodě, moc se nám líbí, co hrajou, obzvlášť novej ROOT je dobrej.

DADcover1Co chystáte v nejbližší i vzdálené budoucnosti? Dočkáme se brzy nějaké nové nahrávky?
V nejbližší době se chystáme opět do studia natočit nový věci. Mělo by to být někdy na jaře 2000. Takže nové nahrávky se snad dočkáte.

Zdá se mi, že jste toho moc neodehráli… Jak často koncertujete?
Jo, to máš pravdu, s koncerty je to opravdu slabý. Jenže když neděláš výměnný akce, tak si moc nezahraješ. Není kde dělat koncerty.

Díky, něco závěrem?…
Já tobě taky děkuji za prostor ve tvém zinu a někdy snad na koncertě. Kdyby měl zájem někdo o naši nahrávku nebo koncert ať se ozve na mojí adresu.

Band contact: Milan „Dýža“ Pařík, Kamenná 8, 588 12 Polná
tel.: 066/72 12 868    mobil: 0602/561 640

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *