CRANIOTOMY

cranioZdravím tě Romane a taky celé CRANIOTOMY. Hned na úvod se tě zeptám, jaké ohlasy sklidilo „…And From Flesh to Bone“?
Čaf Brado! Takže ohlasy na „…And From To Bone“ byly výborné. Jsem opravdu překvapený. Zatím jsem neslyšel ani jednu špatnou kritiku nebo recenzi, jen nějaké vylepšení s ohledem na bicí, ale já si myslím, že na prvotinu je to dost dobré. Když jsme byli ve studiu, tak jsme byli ve finanční tísni a tak jsme pospíchali.

Podle mého toto demo obsahuje velmi kvalitní death metal US střihu. Co mi až tak nesedí a ubírá na brutalitě, jsou sólíčka. Na druhou stranu to hovoří o tom, že jste velmi dobří instrumentalisté. V dopise si mi psal, že nový materiál bude daleko tvrdší. Zajímalo by mne jak to vypadá s novou nahrávkou ?
Díky za slova chvály ! souhlasím s tebou. Ty sóla ubírají na brutalitě skladeb. Právě proto na novém materiálu všechny sóla zmizely. Nová věc už je nahraná a je o sto procent brutálnější, rychlejší a zvukově či technicky kvalitnější. Také už děláme větší propagaci než na „And From Flesh…“,protože je to kopanec do vajec. Ano, jsme samouci! Na nové nahrávce je osm skladeb o délce 24 minut. Nahrávalo se opět v Exponent studiu v Srpnu 2001. Má to o dost vydařenější zvuk než předtím.

Když se řekne EXPONENT, tak se všem zainteresovaným vybaví asi nejkvalitnější a nejpreferovanější studio na Slovensku, což i vaše nahrávka potvrzuje. Jak se vám nahrávalo a co takhle nějakou veselou historku z natáčení ?
No, myslím, že Exponent se má čím pochválit. Nahrávají zde velmi dobré kapely. Teď před námi tu byli DARKSIDE, který byli se svým zvukem opravdu spokojeni. Nahrávalo se nám dobře, jen jsme museli dost pospíchat.Důvod byl zase jen ve financích. Co se týká veselých historek, bylo jich hodně, ale nevhodných. Nemůžu je povědět, jinak by R.U.M. zine musel začít s cenzurou a to doufám nechcete ?

Kazeta vám vyšla u Akne prod. v profi podobě. Mě ovšem tento label nic neříká. Jak probíhala distribuce ? Jste spokojeni ?
Je fakt, že Akne prod je téměř neznámý. Většinou lidem nic neřekne. Dělá ho Wayne, který je náš kamarád. My jsme neměli už prachy na propagaci, tak proto. Spokojení jsme mohli být i víc. Nová věc bude určitě lépe propagovaná…

cranio-iiMetal Age, Erebos, Immortal Souls, toť asi nejznámější slovenští vydavatelé. Už se vám někdo ozval s nějakou nabídkou ? Co kontakty za hranicemi Česko-Slovenska ( kapely, vydavatelé, ziny) ?
Metal Age, Immortal Souls, Erebos nám nabídli akorát distribuci kazet. Několik dobrých kontaktů ze zahraničí máme. Co vím tak jsme to posílali do Německa, Francie a Polska, ale formou distribuce. Kontakty s kapelami jsou hlavně z Německa. Např. DISINFECT, APOPHIS jsou naši dobří kamarádi.

Na „…And From Flesh To Bone máte hostujícího basáka. Podle toho soudím, že na tomto postu máte problém…Už máte někoho stálého ?
Ano. Tento problém je už minulostí. Máme stálého basáka s kterým jsme moc spokojeni. Šlape jak má, CRANIOTOMY zbožňuje, tak kde je problém ?

Jak probíhá komponování CRANIOTOMY ? Čím se zaobírají texty ?
Celou kytarovou muziku dělám doma. Potom se jde do zkušebny. Tam zapojíme bicí s basou a druhou kytarou. No a co se týče textů, jedná se většinou o mezilidské vztahy v brutálním provedení. Současné jsou většinou s gore tématikou.

Hudebně jste tvrďáci a co takhle normální život. Představ členy CRANIOTOMY, záliby, zaměstnání, úchylky ?
Já myslím, že mám normální život, nevím jak ty. Jen hraji a poslouchám trochu jinou hudbu než většina lidí, kteří jsou z toho kokoti. No a teď pěkně po pořádku. Moje jméno je Roman Halmo a hraji na kytaru, dále tam je Lukáš Šiška – bicí, Rasťo Váry – zpěv, Dano Hanák – basa a Peter Szemeneiy – kytara.Zaměstnání: já jsem momentálně zlatník, Lukáš prodavač v papírnictví, Pigo – civilka na OÚ, Šampón – průvodce a Peter je též zlatník. U některých je to nadměrné sledování porna, dřevění ptáka, ale vždyť je to normální, no né ?

Myslím, že situace na Slovensku s live akcemi třeba oproti ČR dost pokulhává. Jak často hrajete, kdo vede v CRANIOTOMY management ?
Zase s tebou musím souhlasit. Vy jste na tom o něco lépe. Ale už se to trošku lepší. No uvidíme. S koncerty je to slabé jako s celou zemí. Hrajeme různě. Jednou 2-3 do měsíce, někdy 2 měsíce pauza. Jinak o všechno v CRANIOTOMY se starám já. A´t je to management nebo muzika.

craniotomy_2005_1Zajímalo by mne, jestli cítíš vaší tvorbu ovlivněnou nějakou kapelou a s kým by si nejraději vyrazil na turné ?
Popravdě mne ovlivňuje spousta kapel, ale ne tak, že bych je někdy kopíroval. Snažím se i s ostatními tvořit originální muziku, což už je teď dost těžké. Na turné by jsem si nejradši vyrazil s DEEDS OF FLESH.

Přetřásané téma o kterém jako příznivec death metalu si nejednou slyšel, četl. KRABATHOR versus HYPNOS, která tvorba se ti v současnosti pozdává více ?
V současnosti je to u nich vyrovnané. I když KRABATHOR se mi někdy líbil více. Škoda toho rozchodu, ale jak Bruno tak Christopher asi vědí, proč se rozešli.

Na závěr se tě zeptám na vaše plány a nějak tenhle pokec ukonči. Čau!
Do budoucna chceme odehrát a udělat spoustu koncertů. (konečně je místo, kde je dělat!) a pořádně rozběhnout nový materiál. Díky za podporu CRANIOTOMY, nechť se daří R.U.M.u….a víš co? Dneska si jeden udeřím. Měj se fajn!

Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *