COLD CELL – Those (CD-2017, Czar Of Crickets Productions)

Švýcarští COLD CELL se na svém třetím řadovém albu přihlásili do rodiny kapel, které svým vyzněním sice atakují hranice atmosférického black metalu, ale zároveň se jim daří šikovným způsobem vyvazovat ze zavedených žánrových tradic. Tato rafinovaná hudební cesta sice nepůsobí na první poslech nikterak objevně, nicméně především milovníci pochmurných a valivých songů by v tomto případě měli zpozornět. Tím spíše, že je u COLD CELL zatraceně znát přesah do doomových vod, potažmo vod post-metalových. Velkým překvapení budiž i dosti čitelný vokál zpěváka s nicneříkajícím pseudonymem „S“ (řeknu Vám, to je tedy zvyk s těmi písmeny). Ten se snaží hudební „tok“ vyplňovat především zlověstným recitováním, a přestože je jeho stylistika spíše jednotvárná, do hudby pasuje solidně.

Novinku „Those“ tedy mohu s čistým svědomím pochválit, je vidět, že Švýcaři u hudby přemýšlí a snaží se výraznějším způsobem vyčlenit z pochodujícího stáda. Pokud mi na desce něco chybí, pak je to absence ještě podmanivějších nápadů a nátlakovější atmosféry. ColdCellPřece jen v těch méně harmonických a monotónních úsecích nejsou COL CELL až tolik „propečení“ a nutno podotknout, že právě v tomto ohledu za těmi nejlepšími poněkud ztrácí. I tak ale album „Those“ dokáže svým podáním určitě zaujmout a vůbec se nebojím toho, že právě tato parta zůstala s posluchačského hlediska na ocet. Sběratelé fyzických nosičů pak jistě ocení skvěle zpracovaný digipack (úvodní cover je tvořen výměnnými kartami), který škoda brát vůbec do ruky.

Skladby: Growing Girth, Entity I, Seize the Whole, Tainted Thoughts, Sleep of Reason, Entity II, Drought in the Heart, Heritage.

Sestava: S – zpěv; In – basa; Ath – kytara; W4 – kytara; aW – bicí.

ALL

http://coldcell.ch/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *