BEAUTIFUL CAFILLERY – It´s Your Life It´s Your Death (CD-2010, Nice To Eat You Records)

I když mají žatečtí BEAUTIFUL CAFILLERY na kontě už dvě CD (tohle je třetí v pořadí), setkávám se s jejich tvorbou v podstatě poprvé. Kapelu jsem však už několikrát viděl v „live“ provedení a už z toho důvodu jsem byl vnitřně připraven na nervydrásající coreování. Můj předpoklad byl však hned po několika vteřinách úvodní skladby zcela rozmeten. BEAUTIFUL CAFILLERY totiž zasadili do mých uší razantní deathmetalové kladivo, přičemž hard core základ zůstal pouze jako pomyslná zeď od které se agresivita odráží na všechny strany. Kytarové riffy mají doslova neskutečnou kadenci a opomenout nelze ani jejich chytlavost. Milovníci skotačivé razance tak musí být z poslechu desky takřka u vytržení!

Na druhou stranu je ovšem pravda, že kapela neprodukuje vůbec nic extra aktuálního (což by ani tolik nevadilo), přičemž největší problém spatřuji především v absenci jakékoliv osobitosti.Ano, BEAUTIFUL CAFILLERY mají neoddiskutovatelnou kvalitu, dokonce si dovolím tvrdit, že v tomto stylovém ranku by u nás mohli patřit k elitě, ovšem co je to platné, když z deseti skladeb vás ani jedna vysloveně nepohltí? Všechny tracky jsou si navíc tak trochu podobné, možná kdyby existovaly alespoň dva promyšlenější songy, rtuť znamenající kvalitu i úspěch by okamžitě vystoupala do vyšších pater. Velká škoda…

Zkrátka a dobře…v dnešní době se zavděčit náročným uším je skutečně problém. Jak už kdosi z hudebních publicistů pravil: „některé soubory tu sice hrají, fungují roky, ale nikdo se o jejich tvorbu vlastně nezajímá“. K tomu bych ještě doplnil jediné: tohle krédo se nemusí týkat výhradně skupin, které jsou evidentně slabé. BEAUTIFIL CAFILLERY by možná mohli do této množiny patří, tuzemský zmlsaný fanoušek vždy raději zvolí zahraniční hvězdu, než aby naposlouchával českou partu, které v podstatě ani příliš nevěří. Přesto všechno však zde zaznamenané skladby dávají tušit, že v koncertním provedení to bude určitě trošičku jiné kafe!

Nahrávka „It´s your Life it´s your Death“ mě tedy za srdce příliš nechytla. Pokud se však kapela vydá cestou větší progrese, vyšlechtí na své zahrádce nějakou tu zajímavost, mohli by BEAUTIFUL CAFILLERY ještě ledacos dokázat. Po hudební stránce totiž absolutně obstáli, nemluvě o ďábelsky zlověstném vokálu. Je určitě dobře, že naše podhoubí obdobné partičky nabízí, teď už jenom nezakrnět a využít jakoukoliv šanci k pomyslnému úspěchu. Potenciál tu určitě je!

ALL

http://bandzone.cz/beautifulcafillery

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *