ASMODEUS: Prosincová noc po osmnácti letech poprvé na vinylu!

Když v roce 1992 končil u major labelů formát gramodesky, Asmodeus vydali debutové album „Prosincová noc blíže neurčeného roku“, které tak – oproti původnímu záměru – vyšlo jen na CD a MC. Jediným vinylovým zápisem kapely se tedy na dlouhých 18 let stal ve stejném roce vydaný kultovní sampler Ultrametal s pořadovým číslem II., kam kapela mezi vybranou společnost sestávající z takových jmen jako KRABATHOR, TORTURA, CHIRURGIA, DARK a DAI umístila dva songy z tehdy čerstvě nahraného debutu.

Nikdy jsem nemohl zcela přijmout fakt, že zkraje 90. let vyšlo jako dlouhohrající gramodeska opravdu kde co a na tohle v jistém smyslu nadčasové album už prostě nedošlo. „Prosincovka“ totiž ve svý době zásadně ovlivnila můj pohled na thrash metal. Najednou při něm nestačilo jen bezmezně chlastat a mlátit hlavou, ale téměř naopak – zvolnit a přemýšlet.

Těžko cokoliv namítat proti statusu ASMODEUS coby československé, resp. české techno thrash metalové kapely číslo jedna a těžko vylisovat debutové album – neoddiskutovatelný milník domácího thrash metalu – toliko ve standardní verzi. Pěti sty kusy striktně limitovaná ručně číslovaná luxusní edice obsahuje řadu drobných bonusů: počínaje novým masteringem (oslava řemesla ze studia PyHa), přes nově nakreslený obal (stejným malířem, však mnohem více zdůrazněný již původní mrazivý dojem), barevný vinyl (modrá mléčná byla jen logická volba), gigantický plakát o rozměrech 60 x 90 cm (originální reprodukce titulního obrazu) a nový layout, až po třeba dva bonusové tracky v podobě cover verzí.

Tohle všechno je možné pořídit za rovných 300 Korun na virtuální adrese www.madmusick.cz, kde lze získat či poptat mnoho dalšího z domácí i zahraniční vinylové scény. Desku pořídíte i na jakékoliv zastávce turné Prosincová noc 2010 LP Tour, jejichž seznam naleznete na www.asmodeus.info či profilech kapely.

www.madmusick.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *