AMBER SOLSTICE-Elixir Of Passion (CD-2010, Casus Belli Musica)

Tak tohle je tedy počin! Blackmetaloví vzbouřenci, pohanští psi a folkmetaloví matadoři v jednom se usnesli na komplotu, jež definitivně vyjímá východní scénu z řad „těch ortodoxních“ (toto berte samozřejmě s nadsázkou). AMBER SOLSTICE je naprosto cílený (dalo by se říci komerční) pokus o vytvoření citlivého electro rocku, a to nejen pro undergroundové publikum. Doufám, že jste pochopili, kam tím mířím…další charakteristiku si však vypučuji od samotné vydavatelské společnosti, která popisuje hudbu jako silnou syntézu mezi rockem, synth-rockem a elektronic music. Ano, s tím se dá skutečně ve větší míře a já osobně ještě doplním poznámku o kvalitních vokálech v ženském i mužském provedení.

Ne nadarmo label hlásá další reklamní slogan a já ho za nic na světě nemohu opomenout. „Toto CD prý uspokojí všechny sklaní vyznavače populární hudby vysokých kvalit.“ To je tedy SAKRA rána a SAKRA komerční útok. Jsem skutečně zvědav, jaké ohlasy tento projekt v budoucnu vzbudí.Pokud znáte kapely (projekty) jako DEATHDEMONA, MUNRUTHEL, KOLO či SOLARNIGHT, určitě se nedivíte mé zvídavosti!

Jenže..pak nabízím ještě jedno „jenže“. I ten popík se zkrátka musí umět dělat, člověk muže mít moře předsudků, narážek na ono komerčno, ale když na „normální“ písničky sáhne umělec, který zkrátka ví co činí, nemusí se zákonitě jednat o průser. A já si skutečně nemohu pomoci…“Elixir Of Passion“ je nadmíru zábavná deska s neskonale odlehčenou atmosférou. Jednotlivé skladby se drží jediné směrodatné linie, to znamená žádné moc velké vybočování, pouze náznak něžného mrazení a citlivě uchopená melancholie. Jedinou výjimkou, rušící výše uvedené, je cover „Enjoy The Silence“ od DEPECHE MODE. Když jsem tuto skladbu v podání AMBER SOLSTICE slyšel poprvé, uvědomil jsem si, že AMBER SOLSTICE mají s DEPECHE MODE vlastně mnoho společného. Jen té kytary a ostřejších beatů je tu přece jen o trochu víc. Nicméně samotná předělávka se myslím docela povedla a je jen škoda, že si kapela vybrala právě tuto propranou věc…

Pokud si tedy chcete od metalu malinko odpočinout, prožít příjemná relax, AMBER SOLSTICE vám mohu směle doporučit. Za připomínku pak ještě stojí info o delikatesní brožuře s nádechem středověké alchymie, kterou vytvořil slavný malíř Mstiborg. A věřte mi – celý komplet vypadá opravdu moc hezky. Tenhle projekt tedy rozhodně smysl má….

ALL

http://www.casusbellimusica.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *