ALTERED AEON-Dispiritism (CD-2004, Black Lotus / Metal Age)

I´Love Sweden!!! Další výtečný soubor ze země tří korunek! Tentokrát ale nečekejte melodický death metal, ale power thrash ala KREATOR! Starý dobrý thrash v rukou zkušených pardálů, kteří tuto kapelu založili s cílem jistého stylového oživení. Hned od prvních vteřin se mé sluchovody přesvědčily o tom, že mají co dočinění s velmi fundovanými instrumentalisty. ALTERED AEON jsou rozjetou lokomotivou, letící kopcovitou krajinou. Přímočaré kytarové rify však velmi často střídají dosti komplikované pasáže, plné technických fines a kudrlinek. Struktura skladeb tak často připomíná dodnes nenahraditelnou hydru DEATH s příměsí přímočařejších postupů. Proto si tuto nahrávku užijí především příznivci náročnější a technické hudby. Jediný artikl, na který jsem si musel zvyknout, je hlasový projev vokalisty Kjella Anderssona. Jeho hlas se nachází někde na pomezí melodického thrash metalu nebo spíše power metalu.

Po několika posleších jsem si však jednoduše zvykl a oprostil se od počátečních (lehčích) předsudků. ALTERED AEON předkládají „starou dobrou školu“, žádné novátorství a přece jen jsem jim dokázal „sednout na lopatu“. Jeden rozdíl oproti starším nahrávkám tu přece jen je. Najdete ho především ve výsledném zvuku, na kterém si dala kapela nesmírně záležet. Možná jsou tito švédští rytíři první vlaštovkou, přinášející návrat thrash metalu.Tato tak trochu zaprášená hudební odnož se logickým vývojem dostala malinko do úzkých, ovšem ALTERED AEON naznačují, kudy by mohla vést cesta následné renesance. Teď už bude záležet je na tom, kterak vezmou „Dispiritism“ na milost fanoušci.

Zanechám však předčasných úvah a přejdu k největším favoritům. Výrazné pozastavení zaslouží skladba „The Resonance Of Form In Transition“, kde naleznete nespočet nádherných kytarových zvratů. Totéž se dá říci o skladbě „Carpe Noctem“, kde se doslova protíná instrumentální zručnost s grandiózní melodikou, kulminující v samotném refrénu. ALTERED AEON zkrátka silně zabodovali a v rámci daného stylu vytvořili opravdu silné album.

PS: Zakoupit si toto CD můžete u hlavního distributora Black Lotus Records pro ČR a SR – Metal Age Productions => web: http://www.metalage.sk, e-mail: info@metalage.sk.

ALL

http://www.myspace.com/alteredaeon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *