AHUMADO GRANUJO-Chemical Holocaust (CD-2003, Khaaranus Productions)

Nejchytlavější tracky na naší grindové scéně mají AHUMADO GRANUJO! To ví snad každý prohnilý človíček, zabývající se alespoň trošku chrochto-corem (tohle je právě vymyšlený český překlad). První album „Ahumádi“ vydali u švédské firmy Downfall records, ovšem s jeho realizací byly značné problémy, všechno se hrozně táhlo a CD bylo v našich končinách takřka nesehnatelné. Alespoň si tedy nepamatuji, že bych ho v nějakém distráči viděl. K dostání bylo pouze splitko s UTOPIÍ, které vydali Bizarre Leprous prod. A nyní? Nyní se na kapelu konečně usmálo štěstí. Jejich druhý dlouhohrající kouteček vyšel u Khaaranus prod., a chlapci mají všechno pod kontrolou. Když jsem tenhle kotouček držel v ruce, hlavou se mi honily myšlenky, zda budou mít i teď kluci dostatek síly na překonání starších pecek.

Výsledek jejich úsilí mě ale velmi potěšil. Prostě tohle komando má talent na tvorbu chytlavých skladeb, takže nudit se rozhodně nebudete. Zalíbenost v techno intrech zůstala zachována, přičemž vliv těchto tanečních prvků se už pomalu začíná vkrádat i do samotné tvorby hudebníků. O tom svědčí i závěrečné dva techno-trip-hopové tracky, které jsou mimochodem výborné! Vás ale jistě zajímají spíše ty grindové pochutiny! Zalíbení v úchylných názvech zůstalo zachováno na 100%

Tak např: „Citron B“, „Ježíš Krystal“, Lihoruký Edward“… prostě šílenost, která k AHUMADU patří se vším všudy. Pokud vzpomínáte na hity z minulé desky, předně tedy ty nejznámější perly jako „Absťák“ nebo „Kundí sliz“, tak velice doporučuji skladbu „Trip Off“, což bude zaručeně „live“ trhák! Ve stejných stopách jde i „Nakládaný Temelín“ (mimochodem tenhle song už kapela na živo několikrát představila, takže možná víte „vo co go“). Tohle je prostě ten správný bordel. Má však myšlenku, nuda nehrozí v žádném případě a posluchač má stále co objevovat. AHUMADO GRANUJO: to nevíte co vás čeká za pět vteřin, ale přesto to funguje.

Jinak mnohé určitě překvapí závěrečná skladba „Schindlerova seznamka“. Nic neprozradím, poslouchejte dobře. Takové „Ahumádíčko ještě neznáte“. Pro úplnost ještě dodávám, že na albu najdete dva covery a to od německých CBT a neméně známých DISRUPT. A kdo že nám to hrál a zpíval? Hovenant, Nosferator, Vemenom, Micromancer. Vypomáhal např: Frank Zappata, Vlakill… jména si dosaďte! V grindovém ranku jsou AHUMADO GRANUJO naprosto jedineční a jsem rád, že jim tvůrčí síla vydržela!

ALL

http://khaaranus.wz.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *