AGRESSIVA 69-In (CD-2006, Music Extreme Life +)

V současnosti mám opravdu velké štěstí na polské kapely a shodou okolností se nejedná o žádné prohnilé odvary. Co se týče kapely AGRESSIVA 69, tak ta funguje už nějaký ten pátek. Na svém kontě má už celou řadu nahrávek, mezi nimi nechybí ani pikantní mini-alba, tak také jeden excelentní živý záznam. Po excelentním vystoupení na letošní CASTLE PARTY se mi do rukou dostalo fungl nové CD, které nabízí vskutku impozantní hudební nakládačku. AGRESSIVA 69 totiž kombinuje gothic rock s indrustriálem a hard corem (nebál bych se použít slovní spojení nu-metal) a v neposlední řadě se celou nahrávkou line odkaz kultovních DEPECHE MODE. Velkou devízou kapely jsou kytary. Jejich zvuk dosahuje kadenci kulometu, a to především proto, že jednotlivé chytlavé rify hrají oba kytaristé téměř shodně. Do této kulometné clony proplouvají brutální zvuky samplů a skladby tak dostávají tak trochu psychotický nádech. I přesto však největší devízou je schopnost do tohoto všeho naroubovat vskutku chytlavé nápady, ze kterých lezou náramně impozantní hitovky. Albu vévodí singlovka „Nie widać końca feat“ (dočkala se též skvělého klipové ztvárnění), což je skutečně mimořádná skladba, která však paradoxně patří spíše k těm pomalejším. Ostatní tracky jsou přece jen o dost živější.

Jednoznačným příkladem je syrová skladba „Ostry jak nóż“ nebo hned následující „Jestem Martwy“, oplývající téměř hororovou atmosférou. Velkým překvapením je závěrečná, anglicky zpívaná meditativní skladba „In your Eyes“, ve které dostal prostor za mikrofonem legendární Wayne Hussey z THE MISSION (ex-THE SISTERS OF MERCY), což je vskutku impozantní úlovek.Jsem si jist, že tenhle kontroverzní muzikant by jen tak do nějakého průměrného projektu nešel. Už jenom tohle je důkaz, že AGRESSIVA 69 vytvořila skutečně skvělou desku.

Taktéž zvuková kvalita je naprosto excelentní a nelze k ní mít sebemenších výhrad. Jedinou nevýhodou může být pro některé posluchače polská lyrika, která zní pro nás přece jen tak trochu „zvláštně“, každopádně mi věřte, že jde jen o zvyk. Když ho odbouráte, nebudete mít s poslechem žádný problém a dokonce se může stát, že si i některé songy budete podvědomě prozpěvovat, a to úplně stejně, jako se to stalo mně. Upozornit bych ještě chtěl, že součástí alba je bonusové DVD, kde si můžete prohlédnout, kterak se členové souboru chovají v soukromí a před televizními kamerami. Skalní příznivci kapely často skandují: věčně živá – AGRESSIVA! Myslím, že to v současnosti jednoznačně platí! Album „In“ je výtvorem naprosto dospělé a profesionální kapely!

ALL

http://www.myspace.com/agressiva69

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *