PAŘÁT č. 42 !

Do blížícího se vydání Pařátu se sešlo docela hodně výročí. Mnohastránkovým tématem čísla je odkaz kultovních EMPEROR (doplněný o Ihsahnovy aktuální postřehy a komentáře), od jejichž posledního řadového alba „Prometheus – The Discipline Of Fire & Demise“ uplynulo v říjnu 10 let. Zároveň je tomu letos 20 let od jejich vzniku.

Rovněž 20 let uplynulo od sebevraždy Deada, nezapomenutelného a hlavně šíleného zpěváka MAYHEM, kterého vám představíme v šokujícím životním příběhu. Mimo dobových komentářů se nám podařilo sehnat i čerstvé vzpomínky jeho bývalých kolegů a spoluhráčů.

Do třetice 20 let je tomu od chvíle, kdy vyšlo album CANNIBAL CORPSE „Butchered At Birth“! Od tohoto čísla rozjíždíme novou plakátovou sérii „Frontcover´s Gallery“ a právě tento kultovní obal „Kanibalů“ jsme na originálním plakátu formátu A2 vybrali na rozjezd! Mimo megaplakátových HAEMORRHAGE a INSOMNIUM se také dostává na vůbec první velký plakát Cliffa Burtona v historii českých metalových časopisů! Od Cliffovy tragické smrti si letos připomínáme již čtvrtstoletí.

V novém Pařátu najdete také rozsáhlé rozhovory např. s CYNIC, BRUTAL TRUTH, BEHEMOTH, MY DYING BRIDE a dalšími.

Neopomíjíme ani české kapely. Vyjma komentovaného průletu historií dvacetiletých MALIGNANT TUMOUR a „nově“ blackmetalových ROOT se dostává na poslední díl historie DEBUSTROLu nebo na sumarizaci českých metalových tributů a perverzních obalů české metalové historie.

Společně s Pařátem vychází také debutové album (originální CD s bookletem) doomových ET MORIEMUR – „Cupio Dissolvi“. Myslíme si, že tahle deska na české metalové scéně udělá pěkný vítr a ET MORIEMUR navážou na odkaz momentálně neaktivních DISSOLVING OF PRODIGY.

Ukázky z alba můžete poslechnout na http://bandzone.cz/etmoriemur

http://www.paratmagazine.com/

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>