LES ACTEURS DE L’OMBRE – Sampler MMXVI. (CD-2016, Les Acteurs de l’Ombre Productions)

sampler2016Francouzští Les Acteurs de l’Ombre Productions mi nedávno zaslali kompilační CD, kde se nacházejí ukázky kapel, kterým tento label letos vyexpedoval řadovou či neřadovou nahrávku. Součástí jsou pak i spolky spadající pod subjekt Emanations, legitimní sublabel primární značky. A že mají Francouzi co nabídnout? No to si tedy vsaďte! Produkty této společnosti na Rumzinu pravidelně představujeme, neboť jednotlivé kapely opravdu stojí za to. Vzpomeňte jen na blackmetalovou senzaci  REGARDE LES HOMMES TOMBER!

První položkou sampleru jsou jihoafričtí post-blackmetalisté WILDERNESSKING, jež ve svém žánrovém směřování pomalu opouštějí brány tradičního „černého kovu“, avšak skladba „Flesh“ pochází ze staršího EP „The Devil Within“. Tento materiál však vyšel letos v LP verzi, a to společně s EP „.​.​.​and the Night Swept Us Away“, takže to je vlastně i ten primární důvod, proč sem byla tato skladba zařazena. Ale k WILDERNESSKING se ještě během této recenze dostanu.LIFESTREAM Nyní jsou na řadě post-metaloví THE GREAT OLD ONES, přední zástupci francouzské scény a zároveň šikovní instrumentalisté. Není divu, že si jich Les Acteurs tolik považují. Zde zařazený song „Al Azif“ je naprosto brilantní a posluchači ho najdou na stejnojmenném debutovém albu, které vyšlo v průběhu tohoto roku v CD/LP reedici. Naopak zcela neznámým pojmem pro mě do těchto chvil byli DARKENHÖLD z Nice, jejichž chladná řežba je přece jen více podobná spolkům severským. Nicméně variabilně znějící skladba má rozhodně co nabídnout a jednoznačně vybízí k prozkoumání celého alba. LIFESTREAM jsou v Rumzinu „staří známí“. Ve vyhledavači najdete rozhovor i recenzi a návdavkem se dozvíte také něco o jejich atmosferické blackmetalové formě s bizarním zvukovým pojetím. Skladba „Lifeless Solace“ patří k nosným bodům alba „Post Ecstatic Experience“.

Americkým zástupcem na kompilaci je blackmetalový one-man projekt MARE COGNITUM, vedený jistým Jacobem Buczarskim, kterému Les Acteurs vydali luxusní kazetový box. Ten mimochodem obsahuje tři řadové nahrávky a mezi nimi je pochopitelně i skladba „Nascency“. Není to špatné, leč předchozí spolky přinesly do mého příbytku kvalitnější průvan. K bližšímu hodnocení bych jednoznačně potřeboval slyšet celou nahrávku. Naopak dílo „Mystical Future“ od WILDERNESSKING je mým uším dostatečně známé, přičemž jeho CD verzi jsem před časem rovněž rozebíral. Pokud máte rádi intenzivní střet black metalu s „post prvky“ ala ALCEST , doporučuji vyposlechnout. Avantgardní blackers WAY TO END představují prostřednictvím sampleru ukázku z chystané třetí řadovky „Senestre“, přičemž kompozice „L‘Homme quit rit“ zní zatraceně zajímavě. Hudba se nese v hodně valivém tempu a je neuvěřitelně pestrá, využití trumpet naprosto exkluzivní. Na celé album jsem rozhodně zvědav!

WildernesskingS kapelou SPECTRALE se sampler dostává do své druhé poloviny, tzn. do části okupované spolky patřící pod Emanations. Křehká instrumentálka „Crépuscule“ působí docela zajímavě a na tomto místě slibuji, že se této kapele budu věnovat v samostatné recenzi. Totéž se ovšem týká dalších dvou kapel, kterými jsou HEIR a IN CAUDA VENENUM. Všechny tři party jsou totiž podepsány pod společným splitkem. A když už jsem u chystaných recenzí, tak už se nyní velmi těším, až vám budu moci představit dvojici říkající si PÉNITENCE ONIRIQUE. Nově vydané album „V.I.T.R.I.O.L“ zní totiž zatraceně skvěle. Jen se tím musím trochu prolouskat. 🙂 Stejnojmenná ukázka je skvostná! Posledním zástupcem CD kolekce jsou deathmetaloví prog-metalisté BARÚS, jejichž premiérové CD/EP jsem nedávno označil za „solidní“. I tihle borci se nyní chystají na dlouhohrající počin, byť track „Tarot“ byl umístěn už na stejnojmenném EP z března roku 2015.

Jak se vám tedy práce obou propojených labelů zamlouvá? Myslím si, že zde zastoupený výběr je skutečně velmi reprezentativní, ostatně s některými kapelami máme už v Česku pozitivní zkušenost. Pokud byste měli zájem o tento sampler, zástupci labelu vám ho pravděpodobně zašlou jakožto dárek k jakékoli objednávce. Stojí to za to!

ALL

https://ladlo.bandcamp.com/album/sampler-mmxvi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *