INSANIA proměnila dvě nominace v cenách Anděl a představuje další singl „Sfoukni za mě svíci“

Skupina INSANIA při vyhlašování cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2013 proměnila nominace hned ve dvou kategoriích a tím potvrdila, že aktuální album „Zapal dům poraž strom …“ patří k nejlepším rockovým nahrávkám, které na tuzemské scéně v loňském roce vyšly. Současně představuje z oceněné desky druhý singl „Sfoukni za mě svíci“ a dokončuje zatím nejúspěšnější turné v historii kapely.

Album „Zapal dům poraž strom …“ vyšlo v listopadu minulého roku pod labelem XProduction/Redblack. V pátek 14.3. získalo v pražském Paláci Akropolis ocenění Anděl hned ve dvou kategoriích: Hard & heavy a Punk & hard core. „Přečetli jsme si někde, že jsme nejpřeceňovanější česká kapela. Děkujeme porotám v obou kategoriích, že nás tak přeceňují. Je nám to milejší, než kdyby nás podceňovaly“, uvedl k prvenství hlavní představitel INSANIE Poly. V minulosti skupina obdržela tutéž cenu ještě za nahrávku „Rock’n’Freud“, která vyšla v roce 2007.

Mezi příznivce kapely byl nyní vypuštěn po klipové „Božské komedii“ další singl „Sfoukni za mě svíci“. Skladba neskrývá svůj hitový potenciál, nechybí jí však jedovatá příchuť, která k Insanii neodmyslitelně patří. „Je to nejpatetičtější věc na albu“, řekl Poly. „Písnička, která je možná na první poslech neškodná, ale pod povrchem má hodně jedu a pochybností až sebedestruktivního rázu. Není moudrý připouštět si ji příliš k tělu.“, dodal. Od konce ledna se INSANIA vydala na koncertní tažení napříč celou republikou. Zájem o koncerty předčil očekávání, skupina hrála pro plné kluby. Na jaře se mohou fanoušci těšit ještě na tři vystoupení, a to v Brně, Kroměříži a v Ostravě.

Aktuální termíny koncertů
(Božská komedie Tour 2014):
11.4. Brno – Favál
12.4. Kroměříž – Stará masna
8.5. Ostrava – U Peciválů

http://www.insania.cz

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>