Re-dekadentní Hello!

Nedávno jsem seděl ve své oblíbené hospůdce a jen tak se díval do kouta. V knajpě, která byla vždycky plná, znuděně posedávala jen hrstka štamgastů, jenž ovšem chodí pouze na jedno “chytrý” (navíc ti hoši nemají). V tom si ke mně přisedl můj kamárád, který je mimochodem o dvacet let starší a povídá: “ogare, na co myslíš”? Přiznám se, trochu mě vyrušil z rozjímání, ale to nakonec ničemu nevadilo. “Taky ti přijde, že těch lidí sem chodí nějak míň? A taky se ti zdá, že jsou ti lidé, co jsem v tom malém počtu chodí, čím dál nasranější?” JO, TO SE MI TEDA SAKRA ZDÁ! Hele, něco ti řeknu, a povídal…

“Hrál jsem bigbít, za komančů jsme byli pořád peskovaný za spoustu věcí, ale řeknu ti, užili jsme si spoustu srandy. Když jsi je uměl přechytračit, nic ti nechybělo! A dnes? Co děláš? Poctivě chodíš do prácce, dřeš, vyděláváš na svojí rodinu..prostě věříš té myšlence, že když BUDEŠ makat, BUDEŠ se mít dobře. Tohle je ovšem jen teorie. Všechno je to v prdeli. Možná máme o něco víc peněž, ale jinak nás ten systém válcuje nehorázným způsobem. Nemysli si, já taky zvonil klíčema, spousta věcí byla úplně v prdeli, ale TY LIDI dole alespoň drželi spolu…”.

A právě ta poslední myšlenka, resp. slova “držet spolu” mi tak nějak zůstala v hlavě. Co je na tom tak těžkého? Vždyť na tom nic není?! Jenže opak je pravdou. Udržet dnes jen rodinu pohromadě je velký dar, neméně velkým uměním je udržet pohromadě kapelu, literární spolek či sportovní klub. Přátelé, je těžké tohle vůbec vyťukat do klávesnice… ALE TOHLE JE VÁLKA!

Prožijte skvělé léto, doufám, že se alespoň s některými z Vás uvidím na Brutal Assaultu! Závěrem mi však ještě dovolte jednu finální poznámku: v současné době se nacházím ve stádiu stěhování. Z toho důvodu ještě nevyšla celá řada slibovaných recenzí, ale nebojte, na jejich realizaci určitě dojde! Díky za pochopení!

Za R.U.M. Zine zdraví ALLEš

!!! KONTAKT !!!  Aleš Levý, Gagarinova 715, 278 01 Kralupy nad Vltavou, Czech republic -all@rumzine.com, tel:+420-728301350

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *