DAS SCHEIT-Superbitch (CD-2005, Black Lotus / Metal Age)

Koho to jsem zase čerti nesou? Německý název kapely, germánská angličtina a další důkaz o tom, že RAMMSTEIN měli opravdu velké štěstí, když se svou hudbou prorazili v mezinárodním měřítku. DAS SCHEIT totiž také nejsou žádní zelenáči. Na svém kontě mají dvě řadová alba, přičemž následující „Superbitch“ je první pro řeckou firmu Black Lotus. Pokud se tento label orientoval převážně na power metal (a jemu podobné styly), tak za poslední období se svou strategií uhnul minimálně o šedesát stupňů. Naštěstí se tento krok ukazuje jako vcelku přínosný. Kapely jako DAS SCHEIT mají určitě co říct. Moderní gothic-industrial metal (tohle se dá vyčíst z promo materiálů) se na vás valí jako nezadržitelná příšera z nějakého scifi hororu. Hybnou silou souboru jsou povětšinou tvrdé strojové rytmy plné zvukových efektů. Cyber výraz trochu zmírňují klávesy, obklopující „pochod robotů“ ze všech stran. Velkou devízou kolekce je hluboká účelnost.

Tvrdé skladby si totiž posluchač během chvíle rychle zapamatuje a pak už nezbývá nic jiného, než si s kapelou dusat až dokonce. Agresivní projev dotváří zpěv vokalisty Clinta. Bez sebemenších problémů zvládá přechody z naštvaného řevu k čistým partiím. Uvolnění a odpočinek přicházejí až v samotném závěru. „Linely Walk“ a „Until I´ve Been Forgotten“ však až příliš okatě nechávají vzpomenout na závěr alba „A Deeper Kind Of Slumber“ od TIAMAT. V tom také tkví asi největší problém těchto Němců. Od svých slavnějších kolegů převzali nějaký ten artikl a poté všechno spojili dohromady. Jako když pejsek s kočičkou vařili dort.DAS SCHEIT však do svého dortíku namíchali jen samé výživné ingredience a tak se nemůže stát, že by se vám při poslechu „Super děvky“ udělalo nevolno.

Deska nepřinesla v daném stylu nic nového, ale příznivce moderního metalu určitě potěší. Už kvůli tomu velmi kvalitnímu zvuku. Pro fanoušky RAMMSTEIN, PAIN, MARILYN MANSON naprostá nutnost! A pak že se gothic rock nevrátí. Tohle je platforma tohoto stylu!

PS: Zakoupit si toto CD můžete u hlavního distributora Black Lotus Records pro ČR a SR – Metal Age Productions => web: http://www.metalage.sk, e-mail: info@metalage.sk.

ALL

http://www.myspace.com/dasscheit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *