AGGRESSIVE TYRANTS – 2002 (Cecek rec.)

2002Legendy prasáckého grindu jsou zpět. Ještě nyní mám v paměti první číslo R.U.M.u, ve kterém se recenzí na „Žužlání…“ zaskvěl fantom Martin Jílek. Od té doby už uplynula spousta plodové vody z lůna ženských otvorů…roky běží, časy se mění. A změnila se rovněž produkce Agresivních Tyranů. A to docela markantně. Když pominu grindový závěr alba, který tvoří bonusové skladby, žádné drtící palby zde nenajdete. Vlastně jako kdyby jste poslouchali úplně novou kapelu, která si však ponechala své staré jméno. Upřímně mám pocit, že starší tvář souboru seděla mnohem víc. Vyhopsaný hard core totiž odkrývá zásadní nedostatky, kterými nahrávka trpí. Předně na velmi nízké úrovni je zvuková kvalita nosiče. Studio Minor určitě není to pravé ořechové, i když peněz kapela zřejmě nemá nazbyt.Tohle vše by se dalo přehlédnout. Největší kaňkou je však velmi amatérský zpěv Jindry Jasana, působící dosti falešným dojmem.

Ono zpívat čistě a srozumitelně není vždy to nejlepší řešení. Přiznávám se, že když jsem slyšel skladbu „Nevinní“, vůbec jsem nevěřil vlastním uším. Tohle, že jsou AGGRESSIVE TYRANTS? Taková slaďárna? Ale OK…každá osobnost se nějakým způsobem vyvíjí a nejinak tomu je u kapel. Z nové tvorby mě nejvíce zaujala útočná vypalovačka „Revoluce“ a hned dle jejího názvu můžete pozorovat, že rovněž lyrika souboru se dosti podstatně změnila. Texty se zabývají převážně sociálními problémy, které jdou ruku v ruce s jakousi osobní šíleností, sužující dnešní svět. Černý humor je tedy rovněž pryč. Zůstala však vkusná filmová intra, která však v dnešní době už příliš originální nejsou. I když je pravdou, že i po čase mají tyto vtípky své opodstatnění. A teď konečně k závěrečnému bonusu. Nemohu si pomoci, ale grindový přídavek na mě působí mnohem důvěryhodněji. Jako kdybych slyšel staré dobré vály. Intro z Majora Zemana…a už jsme doma! Totální pecka se jmenuje „Satan banán“. Dává plně vzpomenout na takové legendy žánru jako byli HERMAPHRODIT. Prostor dostala také ženská story (tentokráte došlo na „Ditu Hrbánkovou“. Nepatřím k žádným zaslepeným konzervativcům, ale stará tvář kapely se mi líbí mnohem víc. Co člověk, to názor…proto tuhle recenzi tak berte…

ALL

Band contact: Jindřich Jasan, Slučátky 30, 582 91 Světlá nad Sázavou, Tel: 728 831 120, e-mail: jzm2@centrum.cz (Jarda Zmek)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *